Teie veebibrauser on aegunud ning ei toeta kõiki funktsioone.

Värksendage enda brauserit või laadige alla Chrome brauser siit

Bauhubist lähemalt

Esimesed sammud

Kaustade ja osapoolte eelseadistamine on Pro paketi funktsionaalsused. Eelseadistusi saavad luua ja kontrollida konto administraatorid.

Milleks kasutada kaustada ja osapoolte eelseadistamist?
Kaustade ja osapoolte eelseadistamine võimaldab iga uue projekti loomisel kasutada juba eelnevalt väljatöötatud kaustu või osapooli. See kiirendab projektide kasutuselevõtmist ning ühtlustab ettevõtte projekte, luues ühtse standardi.

Mitu erinevat kaustapuud ja osapoolt saab seadistada?
Kaustapuude ja osapoolte arv on piiramatu. Selliselt saad luua ka eritüüpi projektide — nt ehituse ja projekteerimise — jaoks erinevad kaustad ning osapooled.

Kuidas luua eelseadistatud kaustapuud?
Ava ettevõtte seaded ning vali menüüst "Projektipuud". Avanenud vaates on eraldatud jooniste ja dokumentide kaustapuud, mida saad vastavalt projekti loomisel eraldi kasutada. Uue projektipuu loomise alustamiseks on kaks võimalust: kasuta importimist olemasolevast projektist või loo uus manuaalselt.

Importimise valimisel saad esmalt valida projekti, kust päritakse failikaustad (vastavalt jooniste või dokumentide jaotusest). Importimise järel saad kõiki lisatud kaustu järgmises vaates veel ka korrigeerida: lisada, eemaldada või ümber nimetada.
Samuti pead projektipuu salvestamiseks sellele nimetuse määrama.Valides uue kaustapuu loomise käsitsi, pead kogu struktuuri looma manuaalselt vastavate nuppudega. 


Kuidas luua eelseadistatud osapoolt?
Ava ettevõtte seaded, vali menüüst "Osapooled" ning avanenud vaates leiad nupu "+Loo uus". 


Nimeta osapool ja salvesta loomine. Loodud osapool kuvatakse nimekirja ning edasiseks seadistamiseks vajuta selle nimel.


Järgnevad vaated on jagatud vahelehtedele ning saad iga vahelehe alt avanevaid sätteid eraldi kontrollida.

Kasutajad ja õigused
Uue kasutaja lisamiseks vajuta nupul "+Lisa kasutaja". Eelseadistatud osapoole kasutajateks saad määrata ainult juba sinu projektides registreeritud kasutajaid. E-maili aadressil väljale vajutades pakutakse sulle projektide kasutajaid ning väljal trükkides saad kuvada soovitud kasutaja. Täpsusta kasutaja õigused ning kasutaja lisamiseks vajuta nupule "Kinnita".


Joonised ja dokumendid
Jooniste ja dokumentide vahelehtedel saad määrata, millistesse jooniste ja dokumentide kaustadesse osapoole kasutajatele ligipääsud luuakse. Vajuta väljal "Vali joonised" ning vali eelseaditatud projektipuude hulgast sobilik. Projektide loomisel toimivad kaustapuud ja osapooled komplektina, kuivõrd nad on üksteisest sõltuvad. 


Valiku tegemise järel kuvatakse sulle kõik selle kaustapuu kaustad ning saad linnukestega märkida, mis kaustadele konkreetne osapool ligipääsud saab.


Üldandmed
Üldandmete vahelehelt saad määrata osapoole tüübi, muuta selle nime ning vajadusel osapoole kustutada.