1. märtsil 2023 leiab aset Bauhubi ajaloo suurim muudatus: Bauhubi teenus saab täiesti uue välimusega kasutajaliidese ning täiesti uue funktsionaalsusena avalikustame ka failide sünkroniseerimise rakenduse Baudrive'i.

Uus ajajärk toob kaasa ka muudatused Bauhubi hinnastuses. Varasema ühe paketi asemel avaneb kasutajatel võimalus valida kahe erineva paketi vahel: Bauhub Pro ja Bauhub Light. Pakettide sisude ja meie muudatuste tagamaade kohta leiad veel täpsema kirjelduse meie blogi teistest artiklitest: https://bauhub.ee/blogi/

Baudrive’i kasutamine on avatud Bauhub Pro paketi kasutajatele.

Mis asi on “failide sünkroniseerimise rakendus”?

Failide sünkroniseerimise rakendus võimaldab teenuse kasutajal failid erinevate keskkondade vahel sünkroniseerida. See tähendab, et mitmes kohas — nt sinu telefonis, arvutis ja veebikeskkonnas — on kättesaadavad samal ajahetkel täpselt samad failid. Kõige tuntumad failide sünkroniseerimise rakendused on näiteks Dropbox ja Onedrive.

Ehk — mis siis Baudrive täpsemalt on?

Installeerides Baudrive’i rakenduse, saad hallata kõiki Bauhubi projektides olevaid faile enda arvutis ning teha seal ka kõiki failitoiminguid: failide vaatamine, muutmine, ümber nimetamine, kustutamine, teisaldamine, kopeerimine. Kõik sinu arvutis tehtavad failitoimingud peegelduvad (ehk sünkroniseeruvad) koheselt ka Bauhubi veebiteenusesse.

Kuidas ma igapäevaselt Baudrive’i rakendusest kasu saan?

Baudrive lihtsustab oluliselt failidega töötamist:
  • failide avamiseks enda arvutis ei pea sa neid Bauhubi teenusest ükshaaval alla laadima, vaid saad neid mugavalt kohe enda arvutis avada;
  • kui salvestad faili enda Baudrive’i kaustas, jõuab see koheselt sinu Bauhubi projekti ja on teistele kättesaadav;
  • arvutisse sünkroniseeritud failid on kättesaadavad ka internetiühenduse puudumise korral.

Kas kõik minu Bauhubi projektis olevad kaustad peab arvutisse sünkroniseerima?

Igal Baudrive’i rakenduse kasutajal on võimalik endal valida, mis kaustad Bauhubi projektist arvutisse sünkroniseeritakse. Sünkroniseeritud kaustade määramist saab teha nii Bauhubi veebiteenuses kui Baudrive’i rakenduses.

Kas ma saan Baudrive’i rakenduses kõiki failitoiminguid teha?

Kõikides sulle ligipääsetavates Bauhubi failikaustades saad teha samu toiminguid nii Bauhubi veebiteenuses kui ka Baudrive’is. Kui sulle ei ole kõiki õigusi failidega seoses antud — nt puudub sul õigus faile kustutada — siis kehtivad sulle samad piirangud ka Baudrive’i rakenduses.

Kuidas ma Baudrive’i kasutama saan hakata?

Baudrive’i saab kasutama hakata 1. märtsist 2023 Bauhub Pro paketiga projektides. Esmalt toome kasutajateni Windowsi operatsioonisüsteemidele mõeldud rakenduse.