1. märtsil 2023 leiab aset Bauhubi ajaloo suurim muudatus: Bauhubi teenus saab täiesti uue välimusega kasutajaliidese, toome kasutajateni Baudrive rakenduse ja võimendame mitmeid olemasolevaid funktsionaalsusi — nt kinnitamisi ja akteerimist.

Uus ajajärk toob kaasa ka muudatused Bauhubi hinnastuses. Varasema ühe paketi asemel avaneb kasutajatel võimalus valida kahe erineva paketi vahel: Bauhub Pro ja Bauhub Light. Pakettide hindade ja meie muudatuste tagamaade kohta leiad veel täpsema kirjelduse meie blogi teistest artiklitest: https://bauhub.ee/blogi/.

Mis on uute pakettide erinevused?

Bauhub Pro paketist leiad kõik sulle juba tuttavad võimalused oma piiramatute mahtudega. Lisaks veel:
 • Baudrive’i rakendus failide sünkroniseerimiseks sinu arvutiga;
 • liidestused ja APIde kasutamine;
 • eelisjärjekorra ning telefoniga kasutajatugi;
 • projektide eelseadistamine;
 • piiramatu arhiveerimise periood.
Bauhubi tulevaste funktsionaalsuste puhul on kõik võimalused alati Bauhub Pro paketist leitavad.

Bauhub Light on küll sobiv paljudele, kuid arvestama peaks järgnevate piirangutega:
 • 2 personaalset kontrolldokumenti;
 • 2 aastat tasuta arhiveeritud projektide andmete säilitamist; 
 • ainult e-maili kasutajatugi;
 • ei sisalda järgmisi võimalusi: Baudrive, projektide eelseadistamine*, personaalsed ehitusdokumendid, tehnilised liidestused ja erilahendused.
Kuid ära muretse — kui oled seni kasutanud rohkemaid personaalseid kontroll- või ehitusdokumente, siis Light paketile üleminekul saad neid ka edasi kasutada, kuid kahjuks ei saa neid rohkem juurde luua. 

* Kui oled varem kasutanud projektide eelseadistusi, siis nende kasutamine on Light paketis sinu jaoks peatatud.

Mis on pakettide täpsed hinnad?

Bauhubi hinnastus alates 1. märtsist 2023:
Bauhub Pro: (vastavalt kuu-/aastatasu*)
 • 1 projekt: 150€ / 1500€
 • 2-5 projekti: 120€ / 1200€
 • 6-30 projekti: 110€ / 1100€
 • 30+ projekti: 90€ / 900€
Bauhub Light: (vastavalt kuu-/aastatasu*)
 • 1 projekt: 125€ / 1250€
 • 2-5 projekti: 100€ / 1000€
 • 6-30 projekti: 90€ / 900€
 • 30+ projekti: 75€ / 750€
* hindadele lisandub käibemaks


Mis on Bauhub Pro paketi eelised?

Baudrive
Baudrive on Bauhubi uus failide sünkroniseerimise rakendus, mis võimaldab projekti kasutajatel luua enda arvutisse samasugune kaustade süsteem nagu on juba sinu Bauhubi veebirakenduses. 2-suunaline sünkroniseerimine tagab, et kõik sinu arvutis ja Bauhubi veebiteenuses tehtavad failide muudatused — uued failid, ümbernimetamised, kustutamised jne — on alati nähtavad mõlemas keskkonnas.

Kui soovid Bauhubis olevate failidega enda arvutis tööd teha — nt muuta DWG-faile või vaadata suuri mudelfaile — siis Baudrive’i kasutamisel saad faile avada otse enda arvutist ega pea neid enam ükshaaval alla laadima Bauhubi veebiteenusest. Baudrive’i paindlik ülesehitus võimaldab igal kasutajal endal valida, mis kaustad arvutisse sünkroniseeritakse.

Baudrive’i esimene versioon on saadaval Windowsi operatsioonisüsteemidele.

Veel põhjalikum ülevaade Baudrive’i kohta on leitav järgmisest blogipostitusest:

Liidestused ja APId
Bauhubi teenuses peitub võimekus luua automaatseid ühendusi kolmandate tarkvaradega: olgu selleks sinu ettevõtte raamatupidamine, arvete menetlemise keskkond või midagi hoopis muud. Läbi personaalse lähenemise saame olla abiks erinäoliste lahenduste loomisel ja tekitada tehnilisi liidestusi Bauhubi teenuse osadega. 

Eelisjärjekorra ja telefoniga kasutajatugi
Kõik sinu küsimused ja soovid seatakse kõrgeima tähtsusega pöördumisteks ning meie tehniline tiim vastab sulle kindlasti vähemalt ühe tööpäeva jooksul. Tavaliselt aga mõne tunniga.

Kuigi enamike küsimuste lahendamisel on kirjalik pöördumine kasutajatoe kvaliteetseks osutamiseks veelgi parem, siis sulle on avatud ka meie kasutajatoe telefon, mille abil saame sind veelgi vahetumalt nõustada.

Projektide eelseadistamine
Bauhub Pro paketti kasutaval ettevõttel on võimalik mugavalt standardiseerida enda projektide loomise protsess luues eelseadistatud kaustastruktuure ja kasutajagruppe. Nii saad olla veendunud, et iga uus projekt on kindla ülesehituse ja vajalike tiimiliikmetega juba varustatud.

Piiramatu arhiveerimise periood
Aktiivse kasutamisperioodi järel saab Bauhubis oleva projekti arhiveerida. Arhiveeritud projektis olevad andmed jäävad piiramatuks ajaks muutumatul kujul alles ning projekti administraatoritel on sinna alati ligipääs tagatud. Kui vaja, saad arhiveeritud projekti ka igal hetkel uuesti töösse lülitada ja taastada kõik koostöö funktsionaalsused, mis arhiveeritud staatuses peatatud on: teiste osapoolte ligipääsud, dokumentide loomine, dokumentide allkirjastamine ning kommunikatsiooni haldamine osapoolte vahel.

Kunasest uued paketid ja võimalused rakenduvad?

Uus Bauhub koos uute pakettidega rakendub kõigile 01. märtsil 2023.

Kuidas ma enda paketti valida saan?

Bauhub Pro või Bauhub Light pakett rakendub kõikidele ettevõtte projektidele ning paketi valiku saab teha konto haldaja. Konto haldaja leiab vastava valikuvõimaluse enda konto seadetest.

Kui konto haldaja ei ole enne 1. veebruari valikut teinud, määratakse ettevõttele vaikimisi Bauhub Light pakett. 

Kas ma saan paketti ka tulevikus vahetada?

Pakettide vahetamist saab teostada igal hetkel taaskord konto haldaja konto tellimuste seadetest.