1. märtsil 2023 leiab aset Bauhubi ajaloo suurim muudatus: Bauhubi teenus saab täiesti uue välimusega kasutajaliidese, toome kasutajateni Baudrive rakenduse ja võimendame mitmeid olemasolevaid funktsionaalsusi — nt kinnitamisi ja akteerimist.

Uus ajajärk toob kaasa ka muudatused Bauhubi hinnastuses. Varasema ühe paketi asemel avaneb kasutajatel võimalus valida kahe erineva paketi vahel: Bauhub Pro ja Bauhub Light. Pakettide sisude ja hindade kohta leiad veel täpsema kirjelduse meie blogi teistest artiklitest: https://bauhub.ee/blogi/

Küllap on aga paljudel Bauhubi kasutajatel tekkinud ka küsimusi meie peagi saabuvate muudatuste tagamaade ja põhjuste kohta. Vaatamegi käesolevas artiklis lähemalt, miks oleme otsustanud 1. märtsist alates Bauhubi hinnastusloogikat muuta.

Aastatepikkune tootearendus

2016. aasta sügisest alates on Bauhubi teenuse hind püsinud muutumatuna. Selle perioodi sisse on jäänud aga väga suur hulk teenuseuuendusi, mis on väljendunud kasutajatele justkui nähtamatuna — nö tehnilise “köögipoole” edasiarendused — kui ka tänaseks juba Bauhubi-“inimõigusteks” kujunenud funktsionaalsused: iOS & Androidi äpid, failide annoteerimine, tööde akteerimine, failiversioonide haldus ja kontrolldokumentide koostamine.

Kui tihti püüavad teenusepakkujad igat uut funktsionaalsust maksumüüride taha peita, siis oleme alati uskunud vastupidisesse ning meie teenus on kasvanud orgaaniliselt koos kasutajate soovide ning vajadustega. Ka tulevikus soovime tootearenduses keskenduda väärtuspakkumise kasvatamisele juba olemasolevate teenusepakettide sees. 

Loodame, et Bauhubi senine areng ning kvaliteetne teenuse osutamine on võitnud meie kümnete tuhandate kasutajate poolehoiu ning saame tänu uuele hinnastusele jätkata Bauhubi arendamist veelgi ägedamates suundades.

Kurikuulus hinnatõus kõikjal meie ümber

Elu on viimaste aastate jooksul märgatavalt kallinenud, eriti just viimasel aastal. Bauhubi teenuse hinnakomponentide puhul saame selgelt eristada tööjõudu ning tehnoloogilisi kuluartikleid. Kui tööjõukulude tõusu on loodetavasti ka paljud meie kasutajatest üldise palgatõusu näol kogenud, siis ilmselt enam vajaks lahtimõtestamist Bauhubi tehnoloogiline tagataust.

Bauhubi-suguse teenuse arendamiseks ja tööshoidmiseks kasutatakse mitmeid tehnoloogilisi komponente: alates programmeerimise tarkvaradest kuni andmete hoiustamiseks mõeldud teenustest. Sisuliselt võib Bauhubi teenust vaadata kui hoonet, mille terviku moodustavad erinevad vajalikud “klotsid”.

Aja jooksul on ka valdav osa meie teenuseks vajalikest “klotsidest” järjest kallimaks muutunud. Samuti oleme pidevalt meie teenuse kõige kriitilisemaid tehnilisi osasid järjest paremaks, skaleeruvamaks ning töökindlamaks muutnud. Oleme veendunud, et Bauhubi tänane tehniline kvaliteet on kordades parem aastatetagusest ning teeme ka edaspidid järjekindlalt tööd selle parendamiseks.

Valikud erinevate soovidega ettevõtetele

Meil on äärmiselt hea meel, et Bauhub on osutunud sobivaks tööriistaks nii paljudele ettevõtetele. Bauhubi turuletulekul lootsime olla sobivaks partneriks just suurtele peatöövõttu pakkuvatele ettevõtetele, kuid tänaseks on meie klientide hulgas ka arendajaid, teedeehitajaid, väiksemaid ehitusfirmasid, projekteerimis- ja arhitektibüroosid ning ka suuremaid eritööde teostajaid.

Mõistagi on niivõrd erinevatel ettevõtetel ka erinevad vajadused. Kui mõne jaoks on Bauhubis “võimsust” liiga palju, siis teise jaoks oleks aga alati veelgi enamat tarvis. Bauhub Pro pakett aitab kõige nõudlikemal klientidel edasi liikuda veelgi kiiremini, nautides sealhulgas piiramatult kõiki võimalusi koos Baudrive rakendusega. Ka tulevikus saavad kõige võimekemad funktsionaalsused olema just Pro paketi osadeks. Bauhub Light on aga suurepärane valik neile, kelle jaoks on Bauhubi baasfunktsionaalsused ka piisavad.


Meie eesmärk on olla avatud suhtumisega ning jagame hea meelega meie käekäigu kohta täpsemat informatsiooni. Kui soovid veel täpsemat informatsiooni meie muudatuste tagamaade kohta, siis kirjuta meile julgelt ja räägime lähemalt: info@bauhub.ee.