Bauhub on oma olemuselt ehitusprojekti tõeallikas, inglise keeles single source of truth. Sellisel keskkonnal on palju häid omadusi, üks neist on ajaloolise tõe säilitamine ehk logid.

Ehitussektori töötempo on kiire ja stressitase tihti kõrge ning vead on kerged tekkima. Logide abil saab taastada ekslikult kustutatud failirea või meenutada koosolekul, kas lubatud tegevus sai ikkagi tehtud. Inimese pea ei ole teadupärast prügikast – logid näitavad must-valgel, kes tegi mida ja millal.

Laiemalt tagavad logid läbipaistvuse ja usaldusväärsuse. Paradoksaalsel kombel pelgavad paljud pilveteenuseid ja toovad põhjusena välja just usalduse puudumise. On inimlik karta midagi, mis on kusagil kaugel (pilves) ja natuke arusaamatu (pilvetehnoloogia). Samas on inimlik ka ülehinnata enda võimet mitut asja korraga meeles pidada ja eksimusi vältida. Selleks ongi meil digitaalsed abimehed.

Logide roll riskijuhtimisel ja vaidluste lahendamisel

Logid on ehitusprojektides hindamatud, kuna pakuvad objektiivset ajalugu tehtud töödest. See omakorda lihtsustab oluliselt riskijuhtimist, andes selge ülevaate mineviku sündmustest ja otsustest. Vaidluste korral on logid usaldusväärsed tõendid, aidates lahendada erimeelsusi faktipõhiselt.

Projektijuhtimine ja logid

Logid on ka võimsad projektijuhtimise tööriistad. Nad aitavad jälgida projektis toimuvat, andes juhtidele võimaluse sekkuda varakult, kui miski kaldub plaanist kõrvale. See tõhustab otsustamisprotsessi ja aitab hoida projekti õigel rajal.

Töötajate vastutustunne ja vigade ennetamine

Logide kasutamine suurendab ka töötajate vastutustunnet. Kui iga tegevus on jälgitav ja registreeritav, suureneb läbipaistvus ja väheneb vigade tegemise tõenäosus. Logid võimaldavad reaalajas jälgida projektis toimuvat, vähendades arupärimiste hulka.