Teie veebibrauser on aegunud ning ei toeta kõiki funktsioone.

Värksendage enda brauserit või laadige alla Chrome brauser siit

Lepingutest lähemalt

Akteerimine

Kui osapool on määratud vastavalt alltöövõtjaks või tellijaks, ning ühtlasi on ka osapoole lepingutes täidetud tööde read, on võimalik osapoole tehtud töid Bauhubis akteerida. Akteerimiseks tuleb menüüs valida “Osapooled” ning vastava osapoole rea juures vajutada nupule “Aktid”. Järgnevas vaates kuvatakse välja kõik osapoolega tehtud rahalised aktid. Uue akti lisamiseks vali “Lisa uus akt”.


Iga sama osapoole järgmine loodav akt summerib varasemate aktide ridade väärtused kokku veergu “varem akteeritud”, tagamaks akteerimiste järjepidevuse. Sellest lähtuvalt on võimalik loodud aktidest kustutada järgemööda ainult kõige viimast akti, mis tagab summeerunud ridade järk-järgulise lahutamise.

Igast aktist moodustatakse ka PDF-fail, mida on võimalik Bauhubis vaadata ja alla laadida, vastav nupp asub akti päises ning samuti aktide loetelus.

Vakimisi saavad akte koostada kõik projekti administraatorid. Selleks, et ka alltöövõtja esindajad ehk vastava osapoole kasutajad saaksid ise akte luua ja neid allkirjastamiseks esitada (vähendades sellega peatöövõtja koormust), tuleks need õigused kasutajatele lisada. Selleks ava menüüst “Osapooled” ning vajuta vastava osapoole rea peal “muuda”. Antud osapoole kasutajate juures on näha iga alamfunktsionaalsuse õigused. Akteerimiste avamiseks kasutajale, tuleks vajutada õiguse lahtril (vaikimis “puudub”) ning valida õiguseks vaatamine – tagab võimaluse aktide nimistut näha – või muutmine – tagab võimaluse akte luua ja hallata.