Teie veebibrauser on aegunud ning ei toeta kõiki funktsioone.

Värksendage enda brauserit või laadige alla Chrome brauser siit

Töölaua põhimõte

Töölaua haldamine

Ülesannete joonisele märkimiseks on mitu võimalust:
1. märkides ülesande avatud joonisele;
2. luues ülesande töölaualt.


Ülesande loomiseks avatud jooniselt, tuleks esmalt soovitud joonis failikaustast avada. Failiformaardid, mida on võimalik Bauhubis avada ja märkmetega täiustada, leiate siit.

Faili avamise järel leiate ülemise tööriistamenüüst ikooni "Loo tööülesanne", mille kaudu saate valida märgitava ülesande kategooria selle värvi järgi (vt ka kuidas kategooriaid seadistada). Kui ülesande tüüp on valitud, vajutage joonisel valitud koha peale, kuhu tekib märge ning avaneb tööülesande lisamise vaade. Joonisel tehtud märge kuvatakse ka töölaual tööülesandes.Seejuures on võimalik tööülesande määramiseks kasutada ka muid märkmeid — nt lisatud kujundeid, jooni, tekste jms.
Kui oled joonisele märkimiseks kasutatud mõnda muud tööriista, siis selle peale vajutades avaneb menüü, kus on neli valikut: loo tööülesanne, kommenteeri, kujunda ja kustuta. Ikoon "Lisa tööülesanne" avabki ülesande loomise vaade.Kui aga alustad ülesande lisamist töölaualt, saad soovitud märke lisada ka joonisele. Selle jaoks leiad tööülesande loomisel välja "Vali joonis", mille kaudu saad vastava joonise projekti failide hulgast välja otsida ning soovitud kohale märke lisada. Joonisele tehtud märge kuvatakse hilisemalt failivaates selle hetkeni, kuni tööülesanne on kustutatud.

PS! Tööülesande kaudu algatatud märke lisamisel on võimalik kasutada ainult punkti märkimist, täiendavate kujundite märkimise soovi korral tuleks ülesande lisamist alustada jooniselt.