Teie veebibrauser on aegunud ning ei toeta kõiki funktsioone.

Värksendage enda brauserit või laadige alla Chrome brauser siit

Failihaldusest lähemalt

Faili versioonide haldamine

Jaotuskaustad

Jaotuskausta on võimalik lisada piiramatu arv faile. Failide lisamiseks tee “linnukesed” failiridade ees ning vajuta ülemisel menüünuppude real nupul “Jaga”. Valitud failidest moodustatakse aktiivne kogumik, mida saad samal meetodil veel täiendada, näiteks lisada ka faile muudest kaustadest. Aktiivset kogumikku, ühtlasi ka seal olevate failide arvu, näed üleval paremal nurgas asuvast jagamise ikoonist. Kogu protsessi vältel on alati aktiivne üks ja sama jaotuskaust. Seega, lisades järjest faile jaotuskausta, paigutatakse need kõik ühte ja samasse jaotuskausta.


Jaotuskaustas jagatud faile on võimalik vaadata kas kaustastruktuurina või nimekirjana. Kaustastruktuuris saab ringi liikuda nii nagu failide või dokumentide erinevates kaustades Bauhubi teenuses sees. Nimekirjana kuvatakse koheselt kõik kaustad ja kaustade sees olevad failid ja dokumendid.

Varasemalt loodud jaotuskausta otse faile lisada ei saa, küll aga on see võimalik jaotuskausta duplitseerides. Selleks tuleb minna ülemisele menüünuppude reale ning vajutada nupule “Jaga” ja valima “Jaotuskaustad”. Varasemalt loodud jaotuskaustad asuvad real “Projekti jaotuskaustad”. Et seda duplitseerida tuleb minna jaotuskaustale, mida duplitseerida soovitakse ning vajutada prügikasti ikooni kõrval asuvale ikoonile. Nii on need samad failid jagamiseks valmis ning sinna nüüd saab ebavajaliku faili kustutada või juurde lisada. 

Jaotuskausta saab jagada kahel viisil:
  • avalik link: sobib suurepäraselt, kui soovid jagada informatsiooni suuremale seltskonnale ning sinu jaoks ei ole oluline veenduda, kes neid faile ja kuna loeb.
  • e-mailiga saatmine: sobib sinu jaoks suurepäraselt, kui soovid jaotuskausta sisu edastada otse kellegi e-maili aadressile; lisaks annab see võimaluse kontrollida, kas ja kuna e-maili saaja sinu poolt jagatud kausta on vaatanud.
Avaliku lingi loomiseks vajuta nupul “Loo avalik link”. Seepeale kuvatakse sulle välja unikaalne aadress, mida saadki nüüd teistele jagada. Soovi korral saad muuta jaotuskausta nime ning ühtlasi määrata tähtaja, kaua antud jaotuskaust aktiivne on. Aegumise korral ei ole enam väljajagatav link töötav.

E-maili saatmine toimib mõnevõrra teistmoodi. Selleks vajuta lingil “Saada e-mail”. Avanenud vaates esmalt sisestada soovitud sõnumi, mis lisatakse saaja e-maili sisusse. Seejärel saad valida aadressaadid, kellele e-mail saadetakse. Sisesta e-maili aadress ning vajuta nupule “Lisa”. Selliselt saad lisada ka mitu e-maili aadressi, kui soovid korraga välja saata rohkem kui ühe e-maili ning aadressaate saab sisestada ka copy-paste meetodil.

Kui oled kasutajad ära lisanud siis vajuta nupul “Saada”. Nüüd suunatakse sind tagasi jaotuskausta vaatesse, kus näed e-maili saajate nimekirja, väljasaatmise kuupäeva ning indikatsiooni, kas ja kuna on kirja saaja jagatud failidekausta vaadanud. Ühtlasi saad ka e-mailiga saadetud jaotuskausta korral seada kehtivusaja.


Iga adressaadi e-maili järel paikneb ka ümbriku ikoon. Vajutades ümbriku peale, kuvatakse välja, mis oli täpselt selle kirja sisu, mis kasutajale saadeti.

E-mailiga saadetud jaotuskaustade puhul on e-maili pealkiri kujul “Sulle on jagatud projekti PROJEKTI NIMI faile”, kirja saatjaks on “Eesnimi Perekonnanimi, Bauhub” ning kirja vastuseaadressiks (ehk reply-to aadressiks) on seatud sinu Bauhubi kasutaja e-maili aadress.

Dokumendid

Failide kinnitamine

Digiallkirjastamine