Teie veebibrauser on aegunud ning ei toeta kõiki funktsioone.

Värksendage enda brauserit või laadige alla Chrome brauser siit

Failihaldusest lähemalt

Faili versioonide haldamine

Jaotuskaustad

Dokumendid

Failide kinnitamine

Digiallkirjastamine

Kui igale digidokumendile saab sellele ligipääsev kasutaja ka oma allkirja lisada, siis tavapäraselt ei pruugi kõik vastavad osapooled teada, et mingile dokumendile oodatakse just nende allkirja. Selle jaoks saab Bauhubis määrata, kes on oodatud sellele dokumendile allkirja andma. Allkirjastajate määramiseks on Bauhubis kaks võimalust. 

Esiteks on võimalik allkirjastajad määrata hetkel, kui Bauhubis digidokumenti lood. Samas aknas, kus asud digidokumendile nime määrama, saad lisada ka allkirjastajad ja soovi korral nad ka järjekorda saada (vt täpsemat kirjeldust allpool). Samasuguse kasutajate sisestamise võimaluse leiad juba loodud digidokumendi avamisel Bauhubis.


Igale määratud allkirjastajale saadetakse ka vastav e-maili teavitus ning kasutaja näeb teavitusi ka teenusesiseselt. Juhul, kui lisad allkirjastajaks e-maili aadressi, kes ei ole sinu projekti kasutaja Bauhubis, saab ta ka teavituse ning saab allkirja lisada teenusesse sisse logimata.

Allkirjastamisel on võimalik määrata ka allkirjastamise järjekord. Sellisel juhul saadetakse esmalt allkirjastamise kutse inimesele, kes on järjekorras esimene. Järjekorras teine olev isik saab kutse alles siis, kui esimene on kutse allkirjastanud või keeldunud allkirjastamisest. 


Kui kõik kutsega allkirjastajad on dokumendi edukalt allkirjastanud, saadetakse dokumendi koostajale ka vastav e-maili teavitus. Samuti saadetakse teavitus, kui keegi allkirjastajast keeldub allkirjastamist. Allkirjastamisest keeldumise põhjust on näha, kui avatud digidokumendis liikuda hiirega keeldumise sildi peale.