Bauhubi viimasest blogipostis on möödas juba üle poole aasta. Meie kiiresti kasvav kasutajate arv — keda on tänaseks ligemale 5500 — tähendab ühtlasi ka järjest suuremat vastutust ning iga uus funktsionaalsus peab juba olemasoleva sujuvalt kokku sobima. Seetõttu oleme paljusid asju pidanud põhjalikumalt arendama, testima ning Bauhubi "mootorit" pidevalt parendama.

Tänane blogipostitus toob välja ühe suurema uuenduse ning paar väiksemat täiendust. Lisaks — postituse lõpust leiad põneva viite meie ajaloo ühe suurima täienduse osas, millest lähiajal veelgi rohkem teada anname!

Failide kinnitamine

Bauhubi selle aasta senini suurim värskendus on nüüd kohal!

Failide kinnitamine võimaldab projekti üles laaditud faile saata teistele kasutajatele kinnitamiseks, vaatamiseks. Seejuures on kinnitamisprotsessi kaasatud failid tähistatud vastavate värvidega, et kõik kasutajad saaksid veel selgema ülevaate faili staatusest.

Kinnitajate järjekorra seadmine, automaatsed teavitused ning soovi korral ka digidokumendi loomine failinimekirjast aitavad tagada, et kõik oleks täpselt nii nagu peab.

Failide kinnitamine Bauhubis

Kinnitamise jaoks tuleb valida failid, vajutada nupul "Jaga" ning liikuda edasi parempoolses ülemises nurgas asuvast ikoonilt. Sealt leiab juba jaotuskaustale iseloomuliku vaate, kust saab alustada nüüdsest ka failide kinnitamisega. Veelgi detailsema kirjelduse leiab meie kasutajatoe juhenditest.

Projekti logi täiendused

Aasta alguses lisatud projekti logis on nüüd võimalik ka filtreerida tegevusi muudatuse tüübi ja teostaja alusel.

Ja kui muudatusi on projektis väga palju, saab muudatusi vaadata täpsemalt ka igas failikaustas — selleks tuleb minna vastavasse kausta ning kausta nime juurest vajutada projekti logi ikooni.

Pildifailide kompresseerimine

Kõikidest Bauhubi laetud pildifailidest moodustatakse väiksemamahulised versioonid, et piltide vaatamine oleks võimalikult sujuv, kiire. Faili alla laadimisel saab kasutaja aga ikkagi õige, originaalsuuruses faili.

Ühtlasi — kui Bauhubi vormeides lisatakse dokumenti pildifaile, siis ka PDFi lisatavad pildifailide suuruseid vähendatakse ning loodud dokument on allkirjastamiseks väiksema andmemahuga.

Failide sildid, lisainfo revisjonide korral

Aasta algusest alates on saanud igale failile lisada lisainfot, sh kasutada silte ja kommentaare. Kui nüüdsest lisada lisainfoga failile revisjon, jäävad ka kõik sildid ning kommentaarid alles. Faili lisainfo haldamise kohta saab lähemalt lugeda siit.

NB! Lähima kuu jooksul loodame kasutajateni tuua ka täiesti uue funktsionaalsuse, mis annab rohkem võimalusi kasutajate õiguste seadmisteks ja toob sisse ka tööde akteerimise projekti osapooltega! Juba varsti räägime sellest uudiskirjade ja blogipostituste näol rohkem.

Küsimuste ja soovide korral saate meiega ühendust võtta aadressil info@bauhub.ee või helistades +372 746 1047.